Om oss

Vigeland Bil AS startet i 1987 som frittstående bilverksted under navnet Vigeland Bilveksted. Vi har siden oppstart av nybilsalget i 1997 hatt en solid og god ekspansjon og Vigeland bil AS er i dag et topp moderne bilfirma med visjoner og gode framtidsutsikter. Vi har bygget opp en solid og god struktur på bedriften som merkeforhandler av Kia og Daihatsu, og har etter over 18 års drift solgt godt over 1.000 nye Kia, Fiat og Daihatsu.
 
Selskapet består i dag av 11 fast ansatte, alle med god kompetanse innen faget, og vi er hele tiden opptatt av å være oppdatert på den stadige utviklingen innen dette. Vi kan i dag tilby alt av reparasjoner og service til våre kunder. Vi her ved Vigeland Bil AS er sterkt opptatt av å bygge vårt kundeforhold på nærhet, tillit og service, slik at alle våre kunder skal være glad over å ha valgt oss som leverandør.


Daglig leder
Kjell Gunnar Sveinall
Tlf: 952 15 701
Mail: gunnar@vigelandbil.no

Kundemottak
Rune Serigstad
Tlf: 906 75 123
Mail: rune@vigelandbil.no

Karosseri/ lakk
Odd Bråtveit
Tlf: 481 49 760

Dekk/ antirust
Tor Øyvind Gundersen
Tlf: 950 54 538
Mail: tog@vigelandbil.no

Verksted
Martin Haugenes
Mail:
martin@vigelandbil.no

Verksted
Svein Tore Tønnessen
Mail: svein@vigelandbil.no

Karosseri/ lakk
Terje Svensen
Tlf: 915 40 498
Mail: terje@vigelandbil.no

Verkstedleder
Kenneth Røraas
Tlf: 952 04 457
Mail: kenneth@vigelandbil.no

Verksted
Razid Maksumic

Lærling lakk
Bjørnar Myrvold

Lærling bilmekaniker
Emanuel Seidu